Do mateřských škol Tisk Email
Čtvrtek, 29 Listopad 2007 20:46

V našem repertoáru máme pět představení, která hrajeme přímo v mateřských školách, vyberte si prosím:

O POPELCE, naše dosud nejhranější představení má za sebou více než dva tisíce vystoupení. Autor a režisér MIROSLAV VILDMAN se nechal inspirovat klasikou. Věděl, že děti mají rády pohádky, ale že si je také rády hrají. Proto v tomto představení malí diváci nejsou jen pasivní publikum, ale vybírají s Popelkou hrášek z popela, tančí na plese s princem a zkoušejí si princeznin střevíček. Představení s mnoha krásnými písničkami má příjemnou atmosféru, děti vidí, že zlo je potrestáno, a že na tom měly také podíl.


PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU je adaptací klasické pohádkové předlohy, jak ji pro EVU HRUŠKOVOU napsala známá česká spisovatelka MARTINA DRIJVEROVÁ. Na jevišti ožívají Princezna Lada, Král, Kuchtík a samozřejmě nesmí chybět Princ. Představení má poetický charakter a aktivně pracuje s dětským publikem a jeho touhou zasahovat do děje. Děti pomáhají princezně v útěku ze zámku, tančí na plese, utěšují chůvu v jejím smutku. Součástí představení jsou tradičně krásné písničky. Eva Hrušková pohádku vypráví a zároveň vystupuje v roli Chůvy.

APRÍLOVÁ ŠKOLA je poctou básníku JIŘÍMU ŽÁČKOVI. V pořadu děti uslyší spoustu písniček, některé se naučí zpívat hned. Děti spolupracují, cestují „kolem světa“, dozvídají se podrobnosti ze života našeho oblíbeného básníka, hádají hádanky, seznámí se i s mapou naší Země. Představení je rytmické, veselé, poutavé, ale i poučné. EVA HRUŠKOVÁ a KATEŘINA ŠLÉGROVÁ to zkrátka s dětmi umĚJÍ. Vědí, že poučení, které by se mělo objevit v každém představení pro děti, k nejmenším divákům musí přijít zábavnou formou a po kapkách.

ČESKÝ ROK je pásmo lidových písniček a poezie, děti si zazpívají a zatancují, opráší si znalosti lidových písniček a mnohdy paní učitelky zjistí, kde jejich mají děti "mezery" :-) Celé představení je jedna malá opera plná radosti a tanečků. Hrají Eva HRUŠKOVÁ a Kateřina ŠLÉGROVÁ.