Právě hrajeme
Čert a Káča Tisk Email
Středa, 17 Září 2008 02:10
Čert a KáčaPREMIÉRA ÚNOR 2009 Oblíbený tým Našeho divadla Martina Drijverová, Zdeněk Barták a Jaroslav Doležal opět pro nás vytvořil hravé i poučné kontaktní představení.Autorka scénáře i písničkových textů, oblíbená česká spisovatelka, Martina Drijverová zná dobře malé diváky. Proto napsala představení hravé, kde děti jen nesedí v hledišti, ale spolupracují s herci, zamýšlí se s nimi a dokonce i vstanou ze sedadel a stávají se součástí pohádky. Zdeněk Barták, autor hudby k většině našich představení, jinak geniální hitmaker, umí rozezpívat a rozhýbat celé hlediště. Nestane se, že by děti, byť na okamžik ztratily pozornost a začaly se vrtět :-) Jaroslav Doležal své loutky kouzlí poctivě jako za starých časů - ze dřeva a dláty. Je i výborný technolog, proto každá loutka podtrhuje charakter postavy nejen vizuálně, ale také technicky (pohybově). Zkrátka - hraje se nám s jeho loukami krásně! Zveme vás tedy na naši novinku čertovskou pohádku s loutkami a písničkami :-) Projekt podpořila Městská část Praha 2
 
Pověsti české Tisk Email
Středa, 17 Září 2008 01:21
Pověsti českéMuzikálové zpracování českých pověstí z dílny renomovaných autorů - Zdeňka Bartáka a Jiřího Chalupy! Hrají Eva Hrušková a Jan Přeučil.pro hereckou dvojici HRUŠKOVÁ - PŘEUČIL zpracoval dramaturg České televize JIŘÍ CHALUPA. Tvůrčí tým divadla vytvořil poutavé a nezapomenutelné představení.Na jevišti se odvíjejí příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky.Poutavé písničky ZDEŇKA BARTÁKA, které vtipně dokreslují situaci jednotlivých scének, si děti zpívají spolu s herci.Malí diváci se nejen pobaví vtipným řešením loutek JAROSLAVA DOLEŽALA, ale sami se také zúčastní děje na jevišti a zahrají si některou z historických postav, například Bivoje, Kazi nebo Tetu - všechny tyto tři postavy ztvární na jevišti samy děti, viz fotogalerie. Publikum se naučí novou píseň o kněžně Libuši: Libuši to sluší!Toto představení je koncipováno tak, aby se při něm bavili i poučili i ti nejmenší diváci. Přestože název zní „Pověsti české“ , jsou to vlastně pohádky z naší minulosti. Dětem je zprostředkují veselé postavy Jiráska a Jiráskové v podání obou protagonistů.Vznik představení podpořilo Hlavní město Praha.
 
Princezna se zlatou hvězdou Tisk Email
Pátek, 01 Srpen 2008 15:41

PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU je adaptací klasické pohádkové předlohy, jak ji pro EVU HRUŠKOVOU napsala známá česká spisovatelka MARTINA DRIJVEROVÁ.

Na jevišti ožívají loutky JAROSLAVA DOLEŽALA - Princezna Lada, Král, Kuchtík a samozřejmě nesmí chybět Princ. Loutky a herečka se stávají součástí podivuhodné hry, do které se zapojují tradičně i malí diváci.

Představení má poetický charakter a aktivně pracuje s dětským publikem a jeho touhou zasahovat do děje. Děti pomáhají princezně v útěku ze zámku, tančí na plese, utěšují chůvu v jejím smutku.

Součástí představení jsou tradičně krásné písničky ZDEŇKA BARTÁKA. Eva Hrušková pohádku vypráví a zároveň vystupuje v roli Chůvy.

Touto líbeznou pohádkou navazuje Eva Hrušková na svoje inscenace z dílny Miroslava Vildmana z 80. let (Popelka, Šípková Růženka, Tři zlaté vlasy). Princezna se Zlatou hvězdou je komorním představením pro děti od tří do deseti let.

Představení podpořilo hlavní město Praha.