Představení
ČERT A KÁČA Tisk Email
Středa, 17 Září 2008 02:10
Čert a KáčaPREMIÉRA 6. května  2009 Oblíbený tým Našeho divadla MARTINA DRIJVEROVÁ, ZDENĚK BARTÁK a JAROSLAV DOLEŽAL pro nás vytvořil veselé i poučné kontaktní představení.Autorka scénáře i písničkových textů, oblíbená česká spisovatelka, Martina Drijverová zná dobře malé diváky. Proto napsala představení hravé, kde děti jen nesedí v hledišti, ale spolupracují s herci, zamýšlí se s nimi a dokonce i vstanou ze sedadel a stávají se součástí pohádky.
Celý článek...
 
Šípková Růženka Tisk Email
Středa, 17 Září 2008 02:06
Šípková RůženkaRodinná pohádka Jiřího Chalupy a Jaromíra Klempíře pro nejmenší děti s mnoha písničkami a krásnými loutkami. Hrají Eva Hrušková a Jan Přeučil.Autorem scénáře a textů k písničkám je známý televizní dramaturg a autor mnoha pohádek Jiří Chalupa.Děti dostanou krátkou lekci ze správné mluvy od Jana Přeučila, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky, všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní.Kouzelné loutky stvořila Šárka Váchová, autorka Večerníčků a známého dětského televizního pořadu Kostičky.Pohádka je plná krásných písniček od hudebního skladatele Jaromíra Klempíře.
 
Český rok Tisk Email
Středa, 17 Září 2008 02:03
Lidové písničky, říkadla, pranostiky a pohádky - Eva a Katka provedou děti českým rokem, zazpívají si písničky, které znají, poslechnou si i písničky méně známé, zahrají si hry, které znali jejich dědečkové a babičky. Hlavní role v pohádkách hrají samozřejmě samy děti.
Celý článek...
 
Legenda o hvězdě Tisk Email
Středa, 17 Září 2008 02:01
Vánoční povídání o Ježíškovi, kde si děti zahrají pasáčky i tři krále a zazpívají si mnoho koled. Hrají Eva Hrušková a Kateřina Hovorková nebo Zdeněk Rohlíček nebo Vladislav Rotta.
LEGENDA O HVĚZDĚ je líbezné vánoční povídání o narození Ježíška a o tom, co se stalo v Betlémě před dávnými časy.
Celý článek...
 
Princezna se zlatou hvězdou Tisk Email
Středa, 17 Září 2008 01:59
Princezna se zlatou hvězdouMalá pohádka Martiny Drijverové a Zdeňka Bartáka pro Evu Hruškovou a loutky Jaroslava Doležala. PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU je adaptací klasické pohádkové předlohy, jak ji pro EVU HRUŠKOVOU napsala známá česká spisovatelka MARTINA DRIJVEROVÁ.Na jevišti ožívají loutky JAROSLAVA DOLEŽALA - Princezna Lada, Král, Kuchtík a samozřejmě nesmí chybět Princ. Loutky a herečka se stávají součástí podivuhodné hry, do které se zapojují tradičně i malí diváci.Představení má poetický charakter a aktivně pracuje s dětským publikem a jeho touhou zasahovat do děje. Děti pomáhají princezně v útěku ze zámku, tančí na plese, utěšují chůvu v jejím smutku.Součástí představení jsou tradičně krásné písničky ZDEŇKA BARTÁKA. Eva Hrušková pohádku vypráví a zároveň vystupuje v roli Chůvy.Ukázky z tohoto představení najdete ZDE. Jsou z jedné pražské mateřské školy. Touto líbeznou pohádkou navazuje Eva Hrušková na svoje inscenace z dílny Miroslava Vildmana z 80. let (Popelka, Šípková Růženka, Tři zlaté vlasy). Princezna se Zlatou hvězdou je komorním představením pro děti od tří do deseti let.Představení podpořilo hlavní město Praha.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3