Princezna se zlatou hvězdou Tisk Email
Středa, 17 Září 2008 01:59

Princezna se zlatou hvězdouMalá pohádka Martiny Drijverové a Zdeňka Bartáka pro Evu Hruškovou a loutky Jaroslava Doležala.

PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU je adaptací klasické pohádkové předlohy, jak ji pro EVU HRUŠKOVOU napsala známá česká spisovatelka MARTINA DRIJVEROVÁ.

Na jevišti ožívají loutky JAROSLAVA DOLEŽALA - Princezna Lada, Král, Kuchtík a samozřejmě nesmí chybět Princ. Loutky a herečka se stávají součástí podivuhodné hry, do které se zapojují tradičně i malí diváci.

Představení má poetický charakter a aktivně pracuje s dětským publikem a jeho touhou zasahovat do děje. Děti pomáhají princezně v útěku ze zámku, tančí na plese, utěšují chůvu v jejím smutku.

Součástí představení jsou tradičně krásné písničky ZDEŇKA BARTÁKA. Eva Hrušková pohádku vypráví a zároveň vystupuje v roli Chůvy.

Ukázky z tohoto představení najdete ZDE. Jsou z jedné pražské mateřské školy.

Touto líbeznou pohádkou navazuje Eva Hrušková na svoje inscenace z dílny Miroslava Vildmana z 80. let (Popelka, Šípková Růženka, Tři zlaté vlasy). Princezna se Zlatou hvězdou je komorním představením pro děti od tří do deseti let.

Představení podpořilo hlavní město Praha.